WD 3.5 500 GB MyBook HOME Edition harici disk incelemesi

inceleme yazısı sahibi : MMXex

Evet arkadaşlar WD 3.5 500 GB MyBook HOME Ed. USB 2.0/FW/e-SATA ürünü elime geçmiş bulunuyor. Ufacıkta olsa izlenimlerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Şekilde gördüğümüz gibi ürün gayet güzel ve şık bir kutu içerisinde geliyor

Kutunun içerisinden;

-500gb harici harddisk
-Usb bağlantı kablosu
-Fw bağlantı kablosu
-Elektrik Adaptörü çıkıyor.

Ne yazık ki E-sata kablosu kutunun içerisine dahil değil. Gidip paşa paşa E-sata kablosu almak zorundasınız. Ben 1.5mt E-sata kablosunu 20ytl ye aldım yazıcıoğlu işhanından.

Boyutları ve ağırlığı: Harddisk bana biraz ağır gibi geldi ama benim için
herhangi bir sorun teşkil etmiyor .Benim gibi masa üzerinde bir yere koyup yalnızca arasıra harddiski taşıayacaksanız herhangi bir zorluğu olmayacaktır. Fakat devamlı harddiski yanınızda bulundurmak istiyorsanız bu size biraz zor gelebilir boyutundan ve ağırlığından dolayı.

Sıcaklık: Sıcaklık konusunda aslında pek bişey söylemeye gerek yok. Harddiske dokunduğunuzda hafif bir sıcaklık hissediyorsunuz hepsi bu 

ses: Herhangi bir dosyaya yada klasöre ulaşmak istediğinizdede son derece sessiz. Yalnızca veri transferi sırasında çok az bir ses geliyor o da rahatsız edici boyutta değil. Ses konusunda benden tam not aldı.

Yukarıdaki şekilde harddiskin boyunu görebilirsiniz. Ayrıca kırmızı içerisine aldığım yerde ışık,bekleme modundayken sürekli yanan ve harddisk ile herhangi bir işlem yapıldığında ise aşağı-yukarı doğru yürüyen ışık moduna geçiyor. Buda hoş bir ayrıntı.

Gel gelelim performans
 testlerine...

wd mybook usb bağlantısı ile

wd mybook e-sata bağlantısı ile

elimde bulunan wd 250gb sata2 16mb cacheli dahili harddisk

Her ne kadar okuma ve yazmada sata2 bir harddiskin herini tutmasada bana harici bir harddisk için başarılı bir performans gibi geldi. Yaklaşık 300gb veri transfer ettim harddiske, bu verileri atmak çok vaktimi almadı açıkçası.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !