Samsung 42Q91 HX plasma tv İncelemesi

inceleme yazısı sahibi : Sertaç Ankay

Merhaba arkadaşlar, 2 ay önce aldığım panelin fotolu incelemesi Öncelikle panelin alımında yardımcı olan sadays üstada tekrar teşekkür ederim. İnceleme biraz amatörce ama idare edin artık. Fotoğraf kalitesi elimde iyi bir makine olmadığı için düşük, sadece bilgilendirme amaçlı koydum. (Normalde görüntü fotolarda gördüğünüzden kat be kat iyi, inanmayan mağazada gidip izlesin)

SD performansı: Bence çok iyi, Odamızın yapısından dolayı genelde yakından seyrediyoruz (1,5 - 2.0 metre), hiç rahatsız edici pikselleşme v.s. tarzı sorunlar yaşamadık. En uzaktaki oturma pozisyonu olan yaklaşık 4.00 metrede seyredince ise tadından yenmiyor, ve verdiğim her kuruşu helal ediyorum...kulakların çınlasın serkan

HD performansı: İnternetten indirdiğim 720p HD demolar ise tek kelime ile mükemmel! Keşke şu HD yayınlar çoğalsa ve ucuzlasa

Pc performansı: DVD player olmadığı için hem film izlemek hemde bazen oyun oynamak için kullanıyorum 1:1 piksel oturtması iyi, otomatik olarak görüntüyü kendisi ayarlıyor. VGA - ses girişleri sayesinde bağlantıyı yapması kolay ve zahmetsiz.

Kendi yorumum: Plazma almayı düşünenler için kesinlikle düşünülmesi gereken bir model. Kişisel ayarları oldukça detaylı, her bağlantı için farklı farklı ayarlar yapılabilmesi iyi bir özellik(diğer markaları bilmiyorum), Dış tasarımı çok hoş ve zarif.(Seçim yaparken eşimi baya bir cezbetti görüntüsü Fiyat için merak edenler; 2 ay önce 2800/12 almıştım.
Panel hakkında Soru soran arkadaşlara en kısa sürede cevap verilir.

İncelenen Sistem:
Panel:Samsung 42Q91HX
Receiver: Next 2000 cis super plus
Laptop: Dell 120 L
Bağlantı: Component Profigold PGV 332, VGA 15 pin kablo
Foto makina: Samsung D75 7.2mp Kompakt (Auto mod - Flaş kapalı çekim - çekimler TV yaklaşık 1 metre mesafeden çekildi.)
Panel ayarı: TV, PC Dinamik mod (Fabrika ayarları)


Resimleri büyütmek için üzerine tıklayın
Panel..
       
     
     
     
     

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !