PHILIPS Xenium Champion ( 9@9k ) incelemesi

inceleleme yazısı sahibi : kvolkany
Arkadaşlar tel elime dün geçti kişisel fikirlerimi paylaşayım: tel i elime ilk alınca tel in nette görüldüğü gibi şık olmadığı kanısına vardım.plastik kalitesinin ve yapısının geçen ay babama almış olduğum xenium 9@9g modeline göre fark edilir derecede kalitesiz oldğunu gördüm.9@9g modeli komple parlak siyah plastikten üretilmiş fakat bu 9@9k ise sadece tuş takımı parlak plastik.diğer yerleri mat siyah. tel in metal gri olan bölümü açık bakır renginde nette ki gibi gri değil.
tel in boyutları ideal avuç içine güzel oturuyor.nokia 1100 la aynı büyüklükte diyebilirim mp3 çaları kulaklıkla gayet güzel ses veriyor. samsung mp3 çalarımla yaklaşık diyebilirim. sesi dışarı verdiğimde ise ses şiddetinin yeterli olduğunu fakat sesin netliğinin yada tizliğinin yetersiz olduğunu gördüm k 750 ye göre.
2gb kartın yarısı dolu olarak tel in hızı yeteri seviyede bir kaç saniyede müzik çalar açılıyor.
tel in fotoğraf kalitesi vasat.zaten bu tel i kimse foto için almaz.
tel ergonomik olarak kullanışlı menüler anlaşılr ve kolay geldi bana.
tel ile dünden beri 1.30 saat konuştum,özelliklerini öğrenmek için baya bi kurcaladım,15-20 mp3 dinledim ve şimdi bataryadan bir çubuk eksildi.bana göre gayet başarılı ileride tam performansla daha iyi olacağı kanısındayım.
şimdilik aklıma gelenler bunlar.................

eklemeler :
- telefonun ilk şarjı bugün bitti: 8 saat konuşma+10 gün gece gündüz açık+3 saat mp3 (ses dışarı verilerek)+baya bi kurcalama ve oyun oynama.

- arkadaşlar tel kaliteli taş gibi ,tuş takımı v.s. her yeri cok sağlam. ( dikkat edilirse ben, yukarıda , diğer modele göre kalitesiz dedim) kulaklık cıkışı 3.5 mm değil.tel ile cekilmiş birkaç foto
- arkadaşlar tel in ağırlığı sanırım 109 g bana fazla yük olmuyor nokiaların 1100 vb gibi düşünebilirsiniz.tel in çeşitli zil seslleri var ve kullandığım diğer tellerden daha yüksek zil sesi var.
rehberde herhangi bir isme ulaşmak cok kolay nokialardan hiç bir farkı yok.....kısa yol var...
telefonda tercihler menüsü var .toplantı, sessiz,kişisel,.......bunları özelleştirebilirsiniz.
sms iletim raporu var msg gönderildi raporu geliyor....fazla msg yazmadığım için msg konusunda yardımcı olamayacam fakat kullandığım kadarı ile tel harflere anında tepki veriyor yani geriden takip etme söz konusu değil tuşlar gayet kullanişlı. msg işinde sorun olmaz. alışıncada gayet kullanışlı gelir.rehber,takvim vb uygulamalar dört dörtlük sorun yok.... şahsi görüşüm: telefon nokiaları hiç bi şekilde aratmıyor. gönül rahatlığıyla alabilirsiniz ......ayrıca telde otomatik acılıp kapanma da var.. 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !