Logitech Media Keyboard Klavye İncelemesi

inceleme yazısı sahibi : eozen81

Arkadaşlar malumunuz klavye değişimi çok sıklıkla tercih edilen ya da başvurulan bir donanım değişikliği değildir çoğumuz için. Özellikle oyuncular için alıştığı klavyeyi bırakıp başka model bir klavyeye geçmek hiç de güzel bir duygu sayılmaz.

Ancak çok fazla klavye gerektiren oyun oynamayan, genelde surf ve forum yapan birisi olarak benim klavye geçiş sebebim eski kullandığım LABTEC klavyemin sesinden rahatsızlık duymaya başlamamla başladı. Daha doğrusu bir arkadaşımdaki kalvyenin sessizliği dikkatimi çekti ve başladım hesaplı ama sessiz bir klavye aramaya.

İşte eski kullandığım sesi dışında her türlü ihtiyacımı karşılayan LABTEC klavyeNeyse bu mantaliteyle (yani hesaplı ve nispeten sessiz, Enter tuşu büyük gibi...) geçen gün Yeşilköy Bimeks'de başladım aranmaya. İşte orda gözüme çarptı Logitech Media Keyboard, baktım fiyatı güzel (21,63 YTL / 6 taksit aldım), enter tuşu büyük ve tuş sesi de iyi, e markası da Logitech olunca ve diğer modellerindeki fiyat skalasının yüksekliği de beynime yerleşince aha dedim en kral modeli budur

Logitech Media KeyboardKullanım tecrübelerimi belirtmek istiyorum hemen resimlerle birlikte, ilk olarak eski klavyemle yeni klavye arasında alışmakta zorlandığım ilk mevzu End tuşunun yerlerinin farklı olması, ve Logitech'deki Delete tuşunun büyük olmasından dolayı bazen Enter tuşu ile karıştırıyor olmam oldu, tabi bu zamanla alışabileceğimiz bir durum diye ümit ediyorum. Ancak aşağıdaki resimlerden de görebileceğiniz gibi bir fark var ki bazıları için biraz büyük önem arz edebilir. O da şu, Logitech'deki tuşların üstündeki karakterlerin boyutu hayli küçük, özellikle yanyana çektim ki farkı net görebilirsiniz diye. Bu özellikle gece nispeten ışıksız bir ortamda harfleri seçmenizde zorluk çıkarmakta.

Soldaki Logitech TuşudurDiyeceksiniz ki bu kadar kötü anlatıyorsun neden aldın ya da kullanıyorsun, valla sessiz, en azından önceki Labtec'e göre bir hayli sessiz. Bir de multimedya tuşları da kullanışlı, Logitech'in yazılımı olan Set Point'de özgürce program atayabiliyorsunuz, o açıdan işlevsel.Sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım.
Kısa öz bir sunum olmuştur umarım.

Saygılar..

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !